İstanbul nüfusunun hızla artması her gün trafiğe çıkan insan sayısını da arttırmakta ve trafik kazaları, araç arızaları kaçınılmaz olmaktadır. Yol yardım hizmeti veren firmalar sadece kaza anında değil, araç arızası, sağlık sorunları gibi trafikte başa gelebilecek her türlü olumsuz durumda sürücülere yardımcı olmayı amaçlar. Son yıllarda dikkatsiz sürücüleri trafikten uzaklaştırmak için ehliyet sınavlarına birtakım düzenlemeler getirilmesi, trafik cezalarının ve mobese kameralarının sayısının arttırılması gibi birçok yararlı önlem alınmış fakat bu durum trafik kazalarındaki artışa çözüm olamamıştır.

Başlıca Yol Yardım Hizmetleri

Trafik kazaları trafikte insanın başına gelebilecek birçok yardım ihtiyacı gerektiren olumsuz durumdan sadece biridir. Bu yüzden yol yardım firmalarının sadece kaza anında işe yarayabileceğini düşünmek hata olacaktır. Hizmet gösterdiğimiz başlıca alanlar;

  • Trafik Kazaları: Yol yardım denince ilk akla gelen durum olmasının yanı sıra en kötüsüdür. Yol yardım firmalarından mutlaka destek alınması gerekir.
  • Lastik Sorunları: Aracın lastiğinin patlaması veya farklı sorunlar çıkarması sebebiyle yolda kalması durumunda yol yardım ekibi gereklidir.
  • Akü Sorunları: Biten aküler sonucu aracın yolda kalması durumunda yol yardım ekibini aramak gerekir.
  • Çekme-Kurtarma: Trafik kazaları dışında biçimsiz kaldırım ve yollar veya anlık dikkatsizlikler çekiciye ihtiyaç duyulmasına sebep olabilir.
  • Kişisel Yardım: Ani sağlık sorunları sebebiyle yolda kalan araç sürücüsüne yardım etmek üzere gelen ambulans veya aracın yoldan alınması da yol yardım hizmetlerindendir.
  • Profesyonel Sürücü: Çeşitli sebeplerden dolayı aracıyla dönmek istemeyen veya yola devam edemeyen sürücüler için profesyonel sürücülere ihtiyaç olduğunda yol yardım ekipleri aranabilir.
  • Diğer Durumlar: Araçla trafikte veya değilken karşılaşılabilecek yedek parçadan çilingir hizmetine birçok konuda yol yardım ekipleri aranmalıdır.

Araç yolda kaldığında ilk olarak sinyal lambası açılarak, mümkünse yolun sağ tarafına alınmalıdır. Gelen araçların sizi fark etmesi için bütün önlemler alındıktan sonra hızla yol yardım firmamız aranarak, yardım beklenmelidir.

Hemen Ara